• هیجان ورزش با ایستگاه‌های دوچرخه

    اگر در مکان‌هایی رکاب بزنید که بتوانید از طبیعت و فضای اطراف لذت ببرید، لذت رکاب‌ها صد چندان می‌شود. وجود پارک‌های متعدد برای راندن دوچرخه در سراسر شهر، مسیرهای ویژه دوچرخه در خیابان‌های اصلی شهر و مهمتر از همه وجه تفریحی این فعالیت، موجب شده است بسیاری از مردم به فکر سفر درون شهری با دوچرخه بیفتند. سفر با دوچرخه نیازمند مقدماتی است که شهرداری مشهد مقدمات آن را فراهم نموده است. 150 ایستگاه کرایه مجهز به 3 هزار دوچرخه در سطح شهر پراکنده شدند که شهروندان می‌توانند با مراجعه به ایستگاه‌های دوچرخه و استفاده از «من‌کارت»، دوچرخه موجود در ایستگاه را کرایه کرده و هنگام تحویل، مبلغ کرایه دوچرخه را در ایستگاه مقصد توسط همین من‌کارت‌، پرداخت نمایند.
    وسایل ورزشی پارک‏ها
    ورزش، بخشی از زندگی سالم است و در دهه ‏های اخیر هر روز به تعداد کسانی که ورزش می‌کنند افزوده می شود. وجود فضاهای ورزشی در همه جای دنیا، از حقوق شهروندی محسوب می شود. در این راستا، امکاناتی مهیا شده تا شهروندان با کمترین هزینه و امکانات، سلامت جسمی و روانی خود را حفظ کنند. نصب وسایل ورزشی در پارک‌ها، گامی موثر برای توسعه ورزش شهروندی بوده است.
    شهرداری مشهد نیز در سال‌های اخیر اقدامات چشمگیری در توسعه و تجهیز اماکن ورزشی داشته است. از جمله نصب دستگاه‌های بدنسازی پارکی در سطح بوستان‌ها و ایجاد انگیزه ورزش برای تمام اقشار.
     

    تعداد بازدید :198
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر: